Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi

Doç. Dr. Serdar AKYILDIZ

Özgeçmiş

Doç. Dr. Serdar Akyıldız 1967 yılında İzmir'de doğdu. İlkokula İzmir Hakimiyet-i Milliye İlkokulunda başladı ve daha sonra Gazi İlkokulundan mezun oldu. Bornova Anadolu Lisesinde öğrenimine devam ederek 1984 yılında mezun olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle kazandı. 1990 yılında Tıp Doktoru ünvanını alarak ihtisasını aynı fakültenin Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında yapmaya başladı. 1995 yılında uzman oldu ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başladı. 1996-1997 yıllarında askerlik görevini Erzincan Asker Hastanesinde tamamladı. 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında uzman olarak göreve başladı. 2006 yılında Yardımcı Doçent ve 2010 yılında Doçent ünvanını aldı. 2011-2013 yılları arasında MedicalPark İzmir Hastanesinde İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'nın kuruluş çalışmalarına bizzat katkıda bulundu.

Halen tam zamanlı görevine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam etmekte olup İzmir Üniversitesi MedicalPark İzmir Hastanesinde konsültan Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Özellikle Baş-Boyun Kanserleri özel ilgi alanıdır. Diğer yan uğraşları arasında Bilgisayar Donanım ve Yazılımı, Windows tabanlı nesneye yönelik programlama, Web tasarımı, Dijital görüntü işleme ve grafik tasarımı ve Tıbbi istatistik uygulamaları sayılabilir.

İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Serdar Akyıldız evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Ziyaretçi Sayısı

Bugün12
Toplam44798

05 Ekim 2015

Sınırlı Sorumluluk Beyanı : 
Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.